Monitoring zdrowia

Opaski alarmowe dla seniora — TOP 6 najważniejszych funkcji

Opaski alarmowe dla seniora to wielofunkcyjne, nowoczesne urządzenia, które dbają o komfort oraz bezpieczeństwie osób w starszym wieku. Mają wiele przydatnych funkcji. Pomagają kontrolować parametry życiowe, a i szybko reagować w sytuacjach zagrożenia. To sprawia, że zarówno ludzie starsi, jak i ich bliscy, mogą czuć się bezpiecznie.

Opaski alarmowe dla seniora  jakie są najważniejsze funkcje?

Opaski alarmowe dla seniora to inteligentne urządzenia, które poprawiają komfort życia osób w podeszłym wieku, ale i umożliwiają opiekę nad rodzicami na odległość. Dlaczego?

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Po pierwsze: pozwalają być w stałym kontakcie

W opaski alarmowe są wbudowane telefony. Najlepiej, by urządzenie miało zainstalowaną kartę SIM i „nielimitowane minuty”. Dzięki temu urządzenie zapewnia stały kontakt z bliską osobą, bez stresu, że połączenie nie może zostać zrealizowane. Seniorzy mogą w każdej chwili wykonać i odebrać połączenie przychodzące (np. od 10 osób zapisanych w aplikacji). Więcej o zaletach telefonów na rękę dla seniora przeczytasz w naszym artykule.

Po drugie: mierzą ciśnienie tętnicze i puls

Opaski SOS umożliwiają zdalne wykonanie pomiarów ciśnienia tętniczego i pulsu, często także saturacji i temperatury ciała.

Monitorowanie zdrowia i pomiary różnych parametrów są szczególnie ważne w przypadku osób, które zmagają się z chorobami układu krążenia (np. niewydolnością mięśnia sercowego, nadciśnieniem, arytmią), chorobami płuc czy innymi chorobami przewlekłymi, które są niebezpieczne, ponieważ grożą przedwczesną śmiercią. Rozwiązanie jest doskonałe dla pacjentów po incydentach kardiologicznych lub zmagających się z nadciśnieniem.

Po trzecie: posiadają lokalizator GPS

Kolejną zaletą opaski SOS jest to, że umożliwia całodobową lokalizację osoby, która ją nosi. Dzięki GPS, GSM i Wi-Fi miejsce pobytu seniora nie będzie tajemnicą. Opiekun na mapie w swoim telefonie zawsze widzi, gdzie — w czasie rzeczywistym —znajduje się bliska osoba.

To zdecydowanie daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala uniknąć stresu, zwłaszcza w przypadku osób, które zmagają się z demencją starczą, chorobą Alzheimera czy zanikami pamięci.

Opaski alarmowe dla seniora TOP 6 najważniejszych funkcji

Po czwarte: mają czujnik upadku i sygnalizator SOS

W sytuacji, gdy seniorzy, którzy noszą opaski alarmowe dla seniora, poczują się źle lub znajdą się w sytuacji zagrożenia, wysyłają na telefon opiekuna sygnał SOS (ten dociera natychmiast w formie SMS-a).

Gdy starsza osoba przewróci się, zasłabnie i upadnie, opaska sama wysyła alarm na telefon. Umożliwia to czujnik upadku.

Po piąte: są proste i intuicyjne w obsłudze

Dużym ułatwieniem dla użytkowników jest to, że opaski alarmowe dla seniorów mają przejrzysty ekran (np. opaska Locon Life życia posiada dwa duże przyciski. Jeden służy do odbierania połączeń przychodzących. Drugi to przycisk SOS do szybkiego wzywania pomocy). Są proste w obsłudze, działają intuicyjnie. To duże ułatwienie i ukłon w kierunku seniorów, którzy nie zawsze dobrze sobie radzą z urządzeniami elektronicznymi i nowoczesną technologią.

Po szóste: umożliwiają szybką pomoc ekipy medycznej

W sytuacji, gdy rodzice lub dziadkowie chcą być samodzielni, ale może im się przydać wsparcie profesjonalnej ekipy medycznej, dobrym rozwiązaniem jest opaska alarmowa z usługą, która gwarantuje zarówno zdalną opiekę sprawowaną przez opiekuna z rodziny, jak i kontakt z ratownikiem medycznym (np. usługa Mój Opiekun, o której przeczytasz w naszym artykule i opaska Locon). Jak to działa?

W przypadku nagłej sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, to jest pojawienia się alarmu o zbyt niskim lub wysokim ciśnieniu, natychmiast zostają powiadomione odpowiednie osoby. To samo stanie się, gdy dojdzie do upadku. Opaska wykryje upadek i przekazuje lokalizację GPS pacjenta.

Centrum ratownictwa medycznego może zostać także wezwane przez seniora, poprzez wciśnięcie przycisku SOS. Wówczas dyżurujący ratownik podejmuje decyzję o natychmiastowym wysłaniu karetki pogotowia w celu udzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia życia.

Opaski alarmowe dla seniora — SOS Locon Life i opaska Locon Life Plus

Wszystkie topowe funkcje opaski alarmowej dla seniora posiada opaska SOS Locon Life i opaska SOS z wyświetlaczem Locon Life Plus. Ich posiadanie daje seniorowi poczucie bezpieczeństwa, a osobom opiekującym się nim zdalnie gwarantuje spokój? Co warto jeszcze wiedzieć?

Aby cieszyć się komfortem i poczuciem bezpieczeństwa, które wiążą się z ich posiadaniem, niezbędne jest posiadanie aktywnej subskrypcji na aplikację Bezpieczna Rodzina. To integralna część urządzenia. Oznacza to, że bez wykupionej usługi urządzenie traci możliwość korzystania ze wszystkich funkcji, takich jak pomiary parametrów życiowych, wykonywanie i odbieranie połączeń, czujnik upadku czy lokalizacji.

 

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)