Monitoring zdrowia

Opaska sos dla seniora z dużym wyświetlaczem

Opaska sos dla seniora z dużym wyświetlaczem

Opaska SOS to proste w obsłudze urządzenie mające służyć poprawie komfortu i jakości życia osób starszych. Posiada zainstalowaną kartę SIM. Ma wbudowany mikrofon i doskonale sprawdza się jako telefon komórkowy. Duży, kolorowy wyświetlacz umożliwia seniorom sprawdzenie daty, godziny, czy ilości zrobionych w ciągu dnia kroków. Urządzenie pozwala na wykonanie najważniejszych pomiarów życiowych — pulsu, ciśnienia krwi, saturacji oraz temperatury. Opaska Locon Life Plus to praktyczne narzędzie, dzięki któremu Ty i Twoi bliscy zyskacie spokój i bezcenne poczucie bezpieczeństwa.

Inteligentna opaska monitorująca zdrowie — do czego służy i kto powinien ją nosić?

Na rynku dostępne są obecnie różne inteligentne opaski SOS dla seniora. Wybierając model dla naszego rodzica, babci, lub dziadka kierujmy się nie tylko ceną, ale przede wszystkim funkcjonalnościami. A tych w opasce SOS z GPS Locon Life Plus nie brakuje!

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Opaska SOS dla seniora marki Locon to urządzenie pozwalające wzywać natychmiastową pomoc, monitorować najważniejsze parametry życiowe i lokalizować osobę starszą.

Pamiętaj, że smartwatch dla seniora nie powinien być technologicznie zbyt zaawansowany — starsza osoba musi sobie bez trudu radzić obsługą opaski SOS.

Opaska SOS dla seniora z dużym wyświetlaczem dzięki której można lokalizować osobę starszą na dłoni starszego mężczyzny siedzącego w parku

 

Opaska ratunkowa SOS — pomiar pulsu, ciśnienia krwi, saturacji i temperatury

Użytkownik opaski SOS Locon Life Plus może samodzielnie z urządzenia zmierzyć sobie puls, ciśnienie, saturację i temperaturę. Nie potrzebuje wielu narzędzi, aby sprawdzić swoje aktualne pomiary życiowe — wystarczy opaska na rękę. Ponieważ Locon Life Plus posiada duży, czytelny wyświetlacz, senior bez trudu odczyta wszystkie pomiary.

Opaska ratunkowa — funkcja SOS

Z boku opaski GPS dla seniora znajduje się przycisk SOS. Służy od do wysyłania natychmiastowych powiadomień alarmowych do opiekuna — wystarczy, że senior, który źle się poczuje, czy ulegnie wypadkowi, przytrzyma przez kilka sekund guzik SOS, a po chwili, na telefonie jego bliskiego pojawi się alert z prośbą o szybką pomoc.

Zyskujesz więc cenny czas na dotarcie do swojego rodzica, babci, czy dziadka, a także masz możliwość powiadomienia odpowiednich służb, czy członków rodziny, którzy mogą być w pobliżu starszej osoby. Opaska ratownicza z przyciskiem SOS może uratować zdrowie, a nawet życie bliskiej Ci osoby!

Starsza kobieta o siwych włosach ubrana w jasną bluzkę oraz jej młoda córka trzymające się za ręce

Bransoletka alarmowa dla seniora — opaska wyposażona w kartę SIM, która działa jak telefon

Opaski SOS dla seniora Locon Life Plus posiadają wbudowaną kartę SIM z nielimitowanymi minutami na rozmowy dla starszej osoby. Twój bliski może z urządzenia korzystać dokładnie tak, jak z telefonu komórkowego. Odbieranie i wykonywanie połączeń jest wyjątkowo proste i wymaga użycia tylko jednego przycisku.

Co istotne, do seniora mogą dzwonić wyłącznie osoby zapisane w książce telefonicznej. Nie ma obaw, że będą się z nim próbować kontaktować telemarketerzy, czy inne, nieznane numery.

Obsługa opaski — zarówno wykonywanie połączeń, pomiarów, czy wzywanie pomocy, jest naprawdę prosta i nie wymaga większego przeszkolenia. Wszystko jest bardzo intuicyjne.

Inteligentna opaska ratunkowa SOS — kiedy przyda się Twoim rodzicom lub dziadkom?

Codzienne obowiązki sprawiają, że nie zawsze możemy być dostępni dla naszych bliskich tak często, jak byśmy tego chcieli — dlatego warto jest wybierać wszelkie nowoczesne rozwiązania, które dają nam możliwość stałego kontaktu, czy niesienia możliwie jak najszybszej pomocy. Opaska SOS Locon Life Plus jest właśnie takim rozwiązaniem.

Urządzenie może przydać się Twoim bliskim w każdej chwili, a co istotne, nie będzie przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności. Niezależnie od tego, czy Twoi rodzice są w pełni sił, czy borykają się z mniejszymi lub większymi problemami zdrowotnymi, opaska monitorująca tętno i inne parametry życiowe, będzie doskonałym sposobem na poprawę ich bezpieczeństwa.

Wyobraź sobie, że Twój starszy rodzic, babcia lub dziadek zaczynają się słabo czuć, boją się, że zemdleją i nikt nie przyjdzie im z pomocą. Kiedy mają na nadgarstku smartband, wystarczy, że nacisną przycisk SOS, a informacja z prośbą o pomoc natychmiast do Ciebie trafi. Pewność, że w potrzebie nie zostaną sami znacznie poprawi ich komfort, a przypadku zasłabnięcia liczy się przecież każda sekunda!

Czujnik upadku

Kolejnym zabezpieczeniem, dzięki któremu starsza osoba może czuć się pewniej i bardziej komfortowo, jest wbudowany czujnik upadku. Opaska SOS dla seniora z dużym wyświetlaczem ma służyć bezpieczeństwu na wielu płaszczyznach. Jeśli więc mama, tata, babcia, czy dziadek się przewrócą i nie zdążą użyć przycisku SOS, czujnik upadku w urządzeniu wykryje niepokojące zdarzenie i od razu z zegarka zostanie wysłane powiadomienie na telefon opiekuna.

Starsza kobieta po upadku leżąca na podłodze w swoim domu i opaska Locon Life Plus z czujnikiem upadku

Zegarek alarmowy dla seniora, wygodna aplikacja dla Ciebie

Opaska dla seniora z pomiarem pulsu nie tylko pozwala na zbadanie podstawowych parametrów życiowych. Nie tylko odbiera połączenia, czy wysyła alerty SOS. Nasza bransoletka alarmowa dla seniora to także lokalizator GPS. A to oznacza, że nie tylko jesteś w stałym kontakcie z najbliższą osobą — masz także dostęp do informacji, gdzie rodzice lub dziadkowie przebywają w czasie rzeczywistym.

Zawsze wiesz, gdzie jest senior

Starsze osoby nierzadko miewają problemy z pamięcią. Zdarza się, że nie wiedzą, jak wrócić do domu, co wywołuje zarówno u nich, jak i u opiekunów ogromny stres. A nawet jeśli Twój bliski jest w doskonałej kondycji, warto czasem mieć oko na to, czy na pewno trafił do lekarza. Dobrze jest sprawdzić, czy wrócił z zakupów, ;ub dojechał bezpiecznie na wakacje. W dyskretnej opiece pomoże Ci aplikacja Bezpieczna Rodzina. Polska, stworzona przez nas usługa, która działa z opaską SOS dla seniora Locon Life Plus.

Uśmiechnięty starszy mężczyzna w okularach z czarnymi oprawkami

Najważniejsze funkcje aplikacji Bezpieczna Rodzina

  • lokalizacja seniora 24/7 z dowolnego miejsca — na mapie w swoim telefonie widzisz, czy starsza osoba jest w domu, w kościele, na spacerze, czy może się zgubiła i potrzebuje Twojej pomocy;
  • historia lokalizacji — widzisz, w jakich miejscach senior przebywał w przeszłości. Sprawdzisz, czy na pewno był na wizycie u lekarza;
  • strefy bezpieczeństwa — otrzymasz powiadomienia w chwili, kiedy senior pojawi się w danym miejscu, lub je opuści;
  • pomiar ciśnienia, pomiar saturacji, pomiar pulsu i temperatury — zdalnie ze swojego telefonu możesz monitorować zdrowie bliskiej osoby. Wyniki wszystkich pomiarów zobaczysz w aplikacji;
  • nasłuch otoczenia — jeśli zmartwi Cię przedłużający się brak kontaktu z rodzicami lub dziadkami, możesz uruchomić nasłuch otoczenia i przysłuchać się temu, w jakiej okolicy przebywa Twój bliski.

Taką opaskę SOS, jak model Locon Life Plus może nosić każdy senior — zarówno taki wymagający stałej opieki, jak i w pełni samodzielny. Specjalny przycisk wysyłający natychmiastowe powiadomienie przydaje się w życiu codziennym niezależnie od tego, w jakiej formie jest starsza osoba. 

Opaski pomocy dla seniorów są coraz popularniejszymi prezentami zarówno na urodziny, czy wszelkie święta. Doskonale wspierają bezpieczeństwo, poprawiają komfort życia i pomagają dbać o zdrowie, chociażby poprzez przypominanie o lekach.

Należy pamiętać, że opaski to nie urządzenia medyczne. Jeśli Twój bliski cierpi na poważniejsze problemy kardiologiczne, konieczny może okazać się profesjonalny sprzęt medyczny. 

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *