Smartwatche dla dzieci

Zegarek dla dziecka z GPS i telefonem — TOP 5 najważniejszych funkcji

Dziecko biegające na łące

Zegarek dla dziecka z GPS i telefonem, choć przypomina tradycyjny zegarek, jest o wiele bardziej użyteczny. Ma wiele funkcji, dzięki którym dba o bezpieczeństwo młodego człowieka, ale i spokój jego rodziców. Jakie są jego najważniejsze funkcje?

Po pierwsze — lokalizator

Podstawową funkcją zegarka dla dziecka z GPS i telefonem jest możliwość zlokalizowania dziecka, co jest zasługą wbudowanego GPS. By dowiedzieć się, gdzie dokładnie przebywa córka czy syn, wystarczy opaska na jego ręku oraz aplikacja i smartfon rodzica.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Nadajnik GPS umożliwia śledzenie lokalizacji dziecka i upewnienie się, że jest ono tam, gdzie miało dotrzeć i przebywać (szkoła, podwórko, dom koleżanki czy kolegi, zajęcia dodatkowe). Wiele modeli umożliwia także nasłuch otoczenia i historię lokalizacji. Co ważne, jeśli dziecko zgubi zegarek, za pomocą nadajnika GPS łatwo będzie można go namierzyć.

Kupując zegarek dla dziecka z GPS i telefonem warto zdecydować się na taki, który umożliwia lokalizację dziecka w czasie rzeczywistym, w formacie 24/7, bez ograniczeń zasięgu. Na rynku można znaleźć różne urządzenia. Tańsze pozwalają na pobranie lokalizacji dziecka „na żądanie”, w przypadku bardziej rozbudowanych zegarków lokalizacja jest widoczna w trybie „live”.

Po drugie możliwość wyznaczania stref bezpieczeństwa

Kolejną funkcją, jaką posiada zegarek dla dziecka z GPS i telefonem, jest możliwość wyznaczania stref bezpieczeństwa, takich jak dom, szkoła, park czy aktywności pozalekcyjne. Zawsze, gdy dziecko pojawi się w danym miejscu lub je opuści, na telefonie rodzica pojawia się powiadomienie (nie trzeba się zastanawiać, czy dziecko dotarło do szkoły czy do domu przyjaciela, skończyło lekcje czy zajęcia dodatkowe).

Funkcja ta idealnie sprawdza się przy okazji zdalnej opieki i wspiera samodzielność Twojego malucha. Bez konieczności ciągłego dzwonienia do dziecka można się upewnić, że jest ono w miejscu, w którym powinno się znajdować.

Zegarek dla dziecka z GPS i telefonem top 5 najważniejszych funkcji

Po trzecie — telefon

Zegarek dla dziecka z GPS i telefonem umożliwia pozostawianie w stałym kontakcie z dzieckiem, czyli dzwonienie i odbieranie połączeń oraz nagrywanie i odbierania krótkich wiadomości głosowych.

Dobrze, by zegarek z GPS dla dziecka:

  • miał wbudowany telefon z nielimitowanymi minutami na rozmowy, co nie wiąże się z sytuacją niemożności zrealizowania połączenia,
  • posiadał kartę SIM, której funkcjonowanie nie jest powiązane z koniecznością podpisania umowy,
  • posiadał dotykowy ekran, działał w sposób prosty i intuicyjny,
  • w swojej książce telefonicznej miał zapisane kontakty (dzięki temu nie będą się próbować z nim połączyć nieznane numery),
  • umożliwiał rozmowy video.

Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla maluchów, które nie mają własnych telefonów komórkowych, jest funkcja „przyjaciel”. Umożliwia ona szybki kontakt dziecka z koleżanka czy kolegą, którzy mają taki sam model opaski.

Więcej o zegarku na kartę SIM dla dziecka przeczytasz w naszym artykule.

Warto pamiętać, że smartwatch ma wiele zalet: trudno go zgubić (telefony dzieciaki gubią notorycznie), jest także bezpieczny. Jest lekki i praktyczny. Doskonale zastępuje smartfon, którego używanie często jest w szkołach zakazane.

Po czwarte — przycisk SOS

Zegarek dla dziecka z GPS i telefonem posiada także przycisk SOS do wzywania pomocy. Jak działa?

Dziecko wysyła sygnał do rodziców, gdy potrzebuje wsparcia: źle się poczuje, dozna kontuzji, będzie zaczepiane przez obce osoby czy znajdzie się w innej trudnej dla siebie sytuacji, w której potrzebna jest pomoc osoby dorosłej. Po naciśnięciu guzika rodzice zostają powiadomieni o kłopotach i dokładnej lokalizacji dziecka. Mogą zareagować: zadzwonić, przyjechać bądź poprosić o pomoc inne osoby (babcię, dziadka, sąsiada, nauczyciela czy wychowawcę).

Po piąte — bezpieczna rozrywka

Zegarek dla dziecka z GPS i telefonem to nie tylko wiele pożytecznych funkcji, ale i bezpieczna rozrywka. Dobrze, by urządzenie miało zainstalowane proste gry, na przykład zręcznościowe czy matematyczne, ale jednocześnie było pozbawione swobodnego dostępu do internetu czy mediów społecznościowych.

Warto pamiętać, że dostęp do sieci w przypadku dziecka nie musi być tylko i wyłącznie dobrą zabawą, związaną z grami czy oglądaniem bajek. Smartwatch z dostępem do Internetu to także realne zagrożenia. Warto starać się je eliminować.

Zegarkiem GPS, który ma wszystkie cechy idealnego gadżetu dla dziecka jest zegarek GPS dla dziecka Locon Watch Video i smartwatch GPS dla dziecka Locon Watch Lite. Warto pamiętać, że do urządzenia opiekun pobiera aplikację Bezpieczna Rodzina dostępną na iOS i Android.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)