Teleopieka jako rozwiązanie dla osób mieszkających samotnie
Osoby mieszkające samotnie, zwłaszcza seniorzy zmagający się ze schorzeniami przewlekłymi bądź chorobami typowymi dla wieku podeszłego, ale i ludzie młodzi, którzy borykają się z różnymi niedyspozycjami, często wymagają wsparcia. Gdy codzienna opieka bliskich nie jest możliwa bądź okazuje się niewystarczająca, szczególnie pomocna jest opaska SOS Locon Life Plus i usługa teleopieka. Dlaczego?
Co to jest opaska SOS i teleopieka?
Opaska SOS to nowoczesne, niewielkie i funkcjonalne urządzenie pozwalające na monitorowanie zdrowia osoby, która je nosi. Umożliwia kontrolowanie podstawowych parametrów życiowych, takich jak ciśnienie krwi, puls, temperatura ciała i saturacja. Monitorowanie zdrowia to jednak nie wszystko.
Urządzenie Locon Life posiada czujnik upadku, który wykrywa ruch i automatycznie powiadamia opiekuna lub numer alarmowy, kiedy jej użytkownik upadnie i potrzebuje pomocy oraz przycisk SOS, który pozwala wezwać pomoc.
Opaska SOS umożliwia również lokalizację 24/7 oraz ustalenie stref bezpieczeństwa, takich jak dom, przychodnia, park czy sklep. Posiada także wbudowany telefon z dostępem do nielimitowanych minut, co pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń oraz rozmowy telefoniczne z opaski do zaufanych kontaktów.
Teleopieka ratownika medycznego to usługa dostępna dla osób, które posiadają opaskę Locon Life Plus i aktywną subskrypcję na aplikację Bezpieczna Rodzina, którą opiekun instaluje na swoim telefonie komórkowym. Taki pakiet pozwala na całodobowe monitorowanie zdrowia oraz natychmiastową reakcję w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.
Jak działa teleopieka ratownika medycznego z opaską Locon?
Użytkownik opaski SOS jest objęty ochroną przez całą dobę. I zdecydowanie nie jest to slogan. Jak to działa?
O każdej sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, w jakiej znalazł się użytkownik opaski, informowany zostaje ratownik z Centrum Medycznego. Dzieje się tak, gdy:
- osoba użytkująca opaskę wezwie pomoc za pomocą przycisku SOS,
- opaska wyśle powiadomienie o upadku, co wykryje zainstalowany w opasce czujnik upadku,
- opaska wyśle powiadomienie o parametrach zdrowia, które są niepokojące. To na przykład zbyt wysokie lub za niskie ciśnieniu (ratownik medyczny ma dostęp do wyniki pomiarów ciśnienia, pulsu, saturacji i temperatury. Widzi je w panelu użytkownika).
Gdy pracownik Centrum Medycznego zostaje poinformowany o niepokojącym zdarzeniu, dzwoni na opaskę SOS. Gdy osoba ją nosząca nie odbierze połączenia, ratownik ustala lokalizację wskazaną przez urządzenie i powiadamia pogotowie ratunkowe. To pozwala uniknąć nie tylko wielu nieprzyjemnych, ale i groźnych sytuacji. Czasem, by zapobiec nieszczęściu, liczy się każda sekunda. Jeśli pomoc nie nadejdzie szybko, może dojść do tragedii.
Dlaczego teleopieka to rozwiązanie dla osób, które muszą zapewnić opiekę domową rodzicom, dziadkom mieszkającym samotnie?
Teleopieka ma szczególnie znaczenie w przypadku osób, które mieszkają samotnie. Dlaczego?
W ich przypadku istnieje duże ryzyko, że zanim ktoś zorientowałby się, że potrzebne jest im wsparcie, może upłynąć sporo czasu. Oznacza to, że poszkodowana osoba przebywałaby sama, bezradna, nieprzytomna bądź cierpiąca.
Dla kogo usługa teleopieki?
Opaska SOS Locon Life Plus oraz teleopieka zapewniająca całodobowe, profesjonalne i natychmiastowe wsparcie, jest rozwiązaniem doskonałym nie tylko dla osób mieszkających samotnie i ich rodzin, które muszą zapewnić im opiekę.
Z tego powodu powinni się na nią zdecydować ludzie w podeszłym wieku, zmagający się z różnymi chorobami i niedyspozycjami zdrowotnymi, ale i ich opiekunowie (opaska z wykupioną usługą to doskonały pomysł na prezent na Dzień Matki czy Dzień Ojca, także Gwiazdkę. Można je także podarować bez okazji).
Teleopieka zapewnia całodobową zdalną opiekę na najwyższym poziomie osobom, które są zagrożone przedwczesną śmiercią z uwagi na przewlekłą chorobę układu oddechowego (np. mukowiscydoza, ostre infekcje dróg oddechowych, gruźlica, nowotwór płuca, POChP — przewlekła obturacyjna choroba płuc, astma, zapalenie płuc) czy układu krążenia (np. choroba wieńcowa, nadciśnienie, niedociśnienie, niewydolność serca, arytmia, przebyte incydenty kardiologiczne — zawał czy udar mózgu).
Opaska SOS sprawdza się także u osób, które borykają się z chorobami wzroku (np. zaćma, niedowidzenie, jaskra), chorobami neurodegeneracyjnymi (np. choroba Parkinsona, choroba Alzheimera czy demencja starcza), innymi chorobami neurologicznymi czy wielu starczego, chorobami metabolicznymi (np. zaburzenia lipidowe, dna moczanowa, cukrzyca) czy chorobami kości i stawów (np. osteoporoza, artretyzm, zapalenie stawów) bądź niepełnosprawnością.
Dzięki opasce SOS i usłudze teleopieki spokojniejsi będą także ludzie młodzi, którzy borykają się z niepełnosprawnością czy chorobą natury psychicznej (np. zaburzenia lękowe z napadami lęku, natręctwa, zaburzenia hipochondryczne, nerwica, depresja, fobia społeczna, lęk ciężka reakcja na stres, zaburzenia dysocjacyjne, uporczywe bóle psychogenne).
Teleopieka jest usługą, która dba o zdrowie użytkowników opasek i ich opiekunów na wielu poziomach. Pozwala cieszyć się dobrym samopoczuciem i niezależnością, ale także spokojem i poczuciem bezpieczeństwa.