W czym pomagamy
Komu pomagamy
W jaki sposób
Dlaczego my
Opinie o nas

Nadciśnienie tętnicze - jak skutecznie monitorować i dbać o siebie lub bliskich?

Nadciśnienie tętnicze to cichy zabójca, który może prowadzić do poważnych komplikacji, takich jak zawał serca czy udar mózgu. Dzięki Opasce SOS możemy nieustannie monitorować ciśnienie tętnicze, zapewniając osobom z nadciśnieniem oraz ich rodzinom spokój i bezpieczeństwo Dowiedz się, jak nowoczesne technologie, takie jak Opaska SOS, mogą pomóc w monitorowaniu i zapobieganiu ryzyku.
W czym pomagamy

Opiekujemy się osobami z nadciśnieniem tętniczym

Nieustannie monitorujemy ciśnienie tętnicze oraz puls zapewniając osobom z nadciśnieniem oraz ich rodzinom spokój i bezpieczeństwo. Mamy świadomość powagi tej choroby, dlatego wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię i czujniki, w tym świadczymy usługi teleopieki realizowanej przez profesjonany zespół ratowników medycznych. Połączenie wiedzy, doświadczenia i kompetencji z technologią pozwala skutecznie eliminować ryzyka i następstwa chorób układu krążenia, w tym nadciśnienia ratując ludzkie zdrowie i życie.
 • ograniczysz strach o najbliższych
 • zapewnisz pomoc w sytuacji kryzysowej
 • otrzymasz lub ofiarujesz pomoc w chorobie
 • ograniczysz ryzyko związane z następstwami choroby
 • będziesz w stałym kontakcie z chorym
 • na bieżąco będziesz monitorował stan zdrowia chorego
Sprawdź
Komu pomagamy

Pomagamy chorym, rodzinom i bliskim w zagwarantowaniu opieki

Nieustannie monitorujemy ciśnienie tętnicze oraz puls zapewniając osobom z nadciśnieniem oraz ich rodzinom spokój i bezpieczeństwo. Mamy świadomość powagi tej choroby, dlatego wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię i czujniki, w tym świadczymy usługi teleopieki realizowanej przez profesjonany zespół ratowników medycznych. Połączenie wiedzy, doświadczenia i kompetencji z technologią pozwala skutecznie eliminować ryzyka i następstwa chorób układu krążenia, w tym nadciśnienia ratując ludzkie zdrowie i życie.

Jeśli jesteś członkiem rodziny chorego, będzie mógł spać spokojniej. W aplikacji sprawdzisz parametry zdrowia, system alertów powiadomi Ciebie o zdarzeniu, a w sposób ciągły będziesz miał kontakt dzwoniąc na Opaskę SOS, którą osoba chora nosi na nadgarstku jak zegarek. W razie potrzeby sprawdzisz na mapie dokładną lokalizację.

Zmagasz się z nadciśnieniem? Będziesz pod stałą opieką, w sposób ciągłby będziesz mógł monitorować główne parametry, a w razie zdarzenia np. konieczności wezwania pomocy - zrobisz to wciskając jeden przycisk. Potrzebujesz większego poczucia bezpieczeństwa? Monitoring 24/7 może prowadzić ratownik medyczny.
Pomagamy w profilaktyce osobom:
 • z chorobami wieku starczego (otępienie, Alzhimer i inne choroby neurodegeneracyjne)
 • z chorobami układu krążenia, w zakresie profilaktyki ryzyka zawału serca i udaru mózgu
 • z problemami z poruszaniem się i ryzykiem upadku
 • z lękami i potrzebą kontaktu
 • z chorobami płuc i niewydolnością oddechową (w tym Covid)
 • w profilaktyce zdrowotnej i chęci monitorowania zdrowia
Masz pytania? Zadzwoń:
22 511 50 39
W jaki sposób pomagamy

Usługa Teleopieki Ratownika do opasek SOS

Świadczymy usługę teleopieki, która polega na kontakcie - poprzez opaskę SOS - z ratownikiem lub bliskim oraz monitorowaniu zdalnym parametrów zdrowia, ryzyka upadku, lokalizacji itd, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i ograniczyć potencjalne ryzyka

Dzięki temu chory i jego rodzina może wezwać pomoc i może liczyć na wsparcie, gdy tego naprawdę potrzebują.
Doświadczenie użytkowników
Opaski SOS
REKOMENDOWANA
Locon Life Plus
Opaska SOS z wyświetlaczem
BS.04

Dedykowana najstarszym osobom z problemami obsługi urządzeń, w tym telefonu.

Prosta i intuicyjna. Umożliwia między innymi kontakt z opiekunem, ratownikiem, monitoruje parametry zdrowia, upadek i lokalizacje.

Zapoznaj się ze szczegółami i poznaj wszystkie funkcjonalności tego urządzenia.

PODSTAWOWA
Locon Life
Opaska SOS bez wyświetlacza
BS.03

Prosta i intuicyjna Opaska SOS z ekranem, sterowana jednym dedykowanym przyciskiem.

Umożliwia między innymi kontakt z opiekunem, ratownikiem, monitoruje parametry zdrowia w tym saturację, upadek i lokalizacje. Świetnie zastąpi zegarek czy telefon.

Zapoznaj się ze szczegółami Opaski SOS Locon Life Plus.

Funkcje Opaski SOS

Film funkcje Opasek SOS
Teleopieka ratownika medycznego

Parametry zdrowia oraz inne zdarzenia (np. upadek) mogą być w sposób ciągły zdalnie monitorowane przez profesjonalnego ratownika medycznego, który może natychmiast interweniować. Opaska umożliwia połączenie od i do ratownika, który dyżuruje 24h/7.

Usługa dostępna w PAKIECIE PREMIUM

Czytaj więcej
Dzwonienie i odbieranie połączeń (bez telefonu)

Opaska SOS umożliwia wykonywanie połączeń oraz ich odbieranie, zastępując telefon komórkowy dzięki wbudowanej karcie SIM (bez limitów) - bez telefonu. Umożliwia to stały kontakt z bliskimi, opiekunem i/lub ratownikiem. Funkcja ta istotnie wyróżnia Opaskę SOS od urządzeń typu “SmartWatch”, które w zdecydowanej większości działają...

Czytaj więcej
Czujnik upadku

Opaski SOS wysyłają do opiekuna i/lub ratownika natychmiastowe powiadomienie, kiedy senior się przewróci, lub nagle zasłabnie i upadnie.

Funkcja ta odpowiada na potrzeby związane z następstwami chorób neurodegeneracyjnych, problemów z poruszaniem...

Czytaj więcej
Pomiar pulsu i pomiar ciśnienia tętniczego

Dzięki zaawansowanym czujnikom Opaska SOS umożliwia pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz pulsu w prosty sposób prezentując wynik na ekranie (Opaska z wyświetlaczem) oraz poprzez komunikat głosowy.
Umożliwia również cykliczny pomiar bez konieczności jego uruchamiania przez użytkownika. Informacje te mogą być...

Czytaj więcej
Pomiar saturacji (dotlenienia) i temperatury ciała

Opaska SOS z wyświetlaczem Locon Life Plus umożliwia użytkownikowi samodzielne wykonanie pomiaru saturacji i temperatury ciała.

Funkcja ta sprawdzi się w przypadku chorób układu oddechowego, w tym w monitorowaniu dotlenienia...

Czytaj więcej
Wiadomości głosowe

Funkcja ta - w Oapsce Locon Life Plus z wyświetlaczem - umożliwia nagranie wiadomości głosowej i przesłanie jej do opiekuna lub innej osoby.

Czytaj więcej
Dokładna lokalizacja wraz z jej historią

Dzięki lokalizacji GPS, GSM i Wi-Fi masz pewność, że zawsze znasz miejsce pobytu seniora. To szczególnie istotne, aby opiekun i/lub ratownik medyczny mogli wskazać służbom ratowniczym położenie pacjenta w sytuacji zagrożenia i dotrzeć we wskazaną lokalizację.

Funkcja ta istotnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa i odpowiada na potrzeby opieki nad osobami starszymi z chorobami neurodegeneracyjnymi skutkującymi zanikami pamięci, problemami...

Czytaj więcej
Sygnał SOS i powiadomienia

Funkcja ta umożliwia natychmiastowe wezwanie pomocy w przypadku zagrożenia. Opaska SOS wyśle do opiekuna sygnał SOS, który otrzyma w formie SMS-a.

Istotą tego rozwiązania jest umożliwienie kontaktu nawet wówczas, gdy nie jest możliwe podjęcie rozmowy telefonicznej przez Opaskę np. w wyniku zadławienia, reakcji alergicznej utrudniającej mowę. Sprawdza się także, w przypadku zagrożenia ze strony osób trzecich i konieczności wysłania “cichego” powiadomienia.

Czytaj więcej
Aplikacja do opasek SOS
Aplikacja umożliwia opiekunom i chorym na dostęp do informacji dotyczących aktualnych parametrów zdrowia, lokalizacji osoby chorej, sygnalizuje też sytuacje wymagające reakcji lub interwencji. Posiada też dodatkowe funkcjonalności przydate w opiece nad osobą starszą.
Aplikacja Bezpieczna Rodzina
Ponad 1 milion użytkowników aplikacji Bezpieczna Rodzina
Nasza aplikacja posiada szereg funkcji, które umożliwią Ci zdalną opiekę nad bliskimi.Od ponad dwóch dekad nieustannie rozwijamy się i inwestujemy w nowe rozwiązania. Dołącz do nas!
Dlaczego my
Firma Locon

Firma Locon — twórca i pomysłodawca aplikacji Bezpieczna Rodzina istnieje na rynku już od ponad 25 lat. W tym czasie z naszych rozwiązań skorzystało już ponad 1 MILION klientów. Nasze wysiłki, jakie wkładamy w rozwój dziedzin związanych z codziennym bezpieczeństwem oparte są na wiedzy i doświadczeniu wielu specjalistów IT.

Słuchając opinii klientów, bez przerwy wdrażamy nowe udoskonalenia do naszych projektów lokalizacyjnych. Wszystko po to, abyś mógł w pełni chronić tych, których kochasz i spokojnie dbać o komfort w ich codziennym życiu.

Firma Locon została wyróżniona tytułem Dobra Marka 2022 – Jakość, Zaufanie, Renoma.

Operatorzy
Konsumencki lider jakości
Opinie o nas

Co inni o nas mówią

Bardzo polecam. Infolinia pomaga w uruchomieniem aplikacji do opaski SOS dla mojej mamy. Szybko i bezproblemowo 😀
Magdalena
(4.8)
Wszystko ok! Działa jak trzeba, dzięki za pomoc i wsparcie.
K.
(4.6)
To naprawdę działa i się sprawdza. Mama korzysta z tej produktów tej firmy. Sprawny kontakt.
@andyy
(4.9)
Ja się nie znam, ale ludzie tutaj pomogli. W sumie proste, ale wparcie zawsze ok.
Lidia
(4.9)

Moje konto