Aplikacja, News

Jak w Bezpiecznej Rodzinie przypisać drugiego opiekuna do jednego urządzenia? 

Urządzenia Locon, takie jak opaska SOS Locon Life czy Locon Life Plus, smartwatch Locon Watch Lite i Locon Watch Video dla dzieci czy lokalizator GPS dla psa czy kota są wielofunkcyjnymi urządzeniami, które wspierają zdalną opiekę nad bliskimi ludźmi i czworonogami. Tę w przypadku osób w podeszłym wieku najczęściej sprawuje dorosłe dziecko, w przypadku osoby niepełnoletniej — rodzice, a psa czy kota — właściciel. 

Często zdarza się, że opiekę nad użytkownikiem urządzenia sprawuje więcej niż jedna osoba (np. rodzice nad nieletnim dzieckiem). Dobra wiadomość jest taka, że obydwie mogą korzystać z dostępu do funkcjonalności urządzenia — nie tylko opiekun główny, ale i inna upoważniona osoba. Dzięki temu zbierane i generowane przez opaskę, smartwatch czy lokalizator GPS informacje (np. położenie, pomiary, powiadomienia) są widoczne także na jej telefonie.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Jak udostępnić lokalizację z urządzenia Locon?

Wspólna opieka nad dzieckiem czy seniorem jest możliwa dzięki aplikacji Bezpieczna Rodzina. Aby udostępnić w niej do obserwowania dowolne, przypisane do konta urządzenie  — zegarek dziecięcy, opaskę seniorską, lokalizator dla zwierzęcia — należy je wybrać, a następnie:

  • kliknąć opcję „Udostępnij” lub „Zaproś na spacer” w przypadku zwierzaka, 
  • określić czas, przez który udostępnienie ma być aktywne, 
  • wpisać numer telefonu osoby, która ma mieć możliwość obserwowania urządzenia, 
  • użyć przycisku „Udostępnij lokalizację”.

Co ważne – osoba, której udostępniamy dostęp do urządzenia, otrzyma w aplikacji powiadomienie lub zaproszenie z linkiem do instalacji aplikacji. Gdy je zatwierdzi, będzie mogła obserwować to urządzenie w aplikacji Bezpieczna Rodzina. 

Na co pozwala udostępnianie urządzenia Locon innym opiekunom?

Na co pozwala udostępnienie do obserwowania opasek seniorskich, zegarków dziecięcych czy lokalizatorów dla zwierząt Locon? To zależy od rodzaju urządzenia, te bowiem różnią się zakresem użyteczności i funkcjonalnością. 

I tak na przykład każdy z opiekunów osoby użytkującej zdrowotną opaskę SOS Locon Life czy Locon Life Plus może monitorować podstawowe funkcje życiowe (pomiar ciśnienia, pomiar pulsu, a dla opaski Locon Life Plus również pomiar saturacji, pomiar temperatury) oraz otrzymywać powiadomienia, alerty o upadkach i alarmy SOS (sygnały SOS pozwalają wysyłać także urządzenia Locon przeznaczone dla dzieci i zwierzaków).

Urządzenia Locon, takie jak opaska SOS Locon Life czy Locon Life Plus, smartwatch Locon Watch Lite i Locon Watch Video czy lokalizator GPS dla psa czy kota pozwalają także na: 

  • lokalizowanie użytkownika na żądanie 24/7 (z wyjątkiem lokalizatora Cat Mini),
  • live tracking (ciągła lokalizacja na żywo, dla lokalizatora Cat Mini tylko w trybie “outdoor active” ),
  • tworzenie i śledzenie historii lokalizacji,
  • powiadomienia o przekroczeniu granic ustalonych stref bezpieczeństwa,
  • wskazanie drogi,
  • udostępnianie lokalizacji w czasie rzeczywistym i przesyłanie jej do wszystkich zaproszonych do obserwowania. 

Udostępnianie lokalizacji i urządzenia Locon jest przydatne w wielu okolicznościach. Przede wszystkim umożliwia trzymanie ręki na pulsie przez kilka osób, co pozwala na szybką reakcję i udzielenie pomocy w sytuacji, gdy jest to konieczne.

Połączone artykuły